Contact us (+ 7 (921) 446-25-10)
×
Texting is available for authorized users.
Please register or log in at the website.
×
Your request for online training has been sent. Cbonds managers will be in touch with you shortly. Thank you!

Огляд ICU: Ліквідність банківської системи України знову зростає

June 09, 2020 | Cbonds

Зміна балансу операцій з бюджетними коштами та висока пропозиція валюти на ринку посприяли збільшенню загального обсягу ліквідності в банківській системі до 194 млрд грн. Цього тижня великі обсяги погашень ОВДП продовжать підтримувати ліквідність, що може досягнути 200 млрд грн.

Із початком місяця бюджет збільшив обсяги видатків, очікуючи незабаром завершення процесу затвердження програми МВФ та отримання фінансування. Тому за підсумками тижня притік коштів з бюджету до банківської системи склав 8.6 млрд грн. Ще більший обсяг коштів до банківської системи надав НБУ через валютний ринок, сплативши 11 млрд грн за викуплену в міжнародні резерви валюту.

Водночас банки традиційно для початку місяця почали збільшувати конвертацію резервних грошей у готівку, зменшивши ліквідність за тиждень на 5.1 млрд грн.

Тож у підсумку ліквідність стабільно зростала. І на кінець тижня навіть без нових кредитів з підтримки ліквідності зросла до 194 млрд грн.

Погляд ICU: Загалом баланс ліквідності залишається стабільним з поступовим зростанням та поверненням до позначки вище 200 млрд грн. На цьому рівні відсоткові ставки на міжбанківському ринку продовжать залишатися низькими, а після перегляду облікової ставки в четвер можуть ще більше знизитися. Тож ми очікуємо збільшення попиту на ОВДП та поступовий подальший перетік коштів із депозитних сертифікатів у бюджет, що повертатимуться назад у банківську систему через бюджетні видатки.

Company: Ukraine

Full company nameUkraine
Country of riskUkraine
Country of registrationUkraine

Share:

Similar news:
minimizeexpand
Cbonds is a global fixed income data platform
  • Cbonds is a global data platform on bond market
  • Coverage: more than 170 countries and 250,000 domestic and international bonds
  • Various ways to get data: descriptive data and bond prices - website, xls add-in, mobile app
  • Analytical functionality: bond market screener, Watchlist, market maps and other tools
×