Contact us (+ 7 (921) 446-25-10)
×
Texting is available for authorized users.
Please register or log in at the website.
×
Your request for online training has been sent. Cbonds managers will be in touch with you shortly. Thank you!

Огляд ICU: Ліквідність банківської системи України поступово відновлюється

June 01, 2020 | Cbonds

Нижчий попит на ОВДП та збільшення бюджетних видатків дозволили ліквідності зрости до 180 млрд грн, але зі збільшенням запозичень вона може знову скоротитися. Підтримку ліквідності може збільшити НБУ за умови високої пропозиції валюти на міжбанківському ринку.

За минулий тиждень ліквідність у банківській системі зросла на 4.4 млрд грн і майже досягнула 180 млрд грн на кінець дня п'ятниці. Наприкінці місяця бюджет збільшив видатки, зокрема відшкодування ПДВ. Також у останній тиждень місяця банки вже конвертували більше готівки в резервні гроші, ніж навпаки. Загалом позитивний вплив автономних чинників склав 2.4 млрд грн.

Також наприкінці тижня НБУ повернувся на валютний ринок, стримуючи укріплення гривні й викуповуючи надлишок пропозиції валюти. Усього НБУ викупив $72млн, сплативши 1.9 млрд грн.

Збільшення ліквідності посприяло відсотковим ставкам на міжбанківському ринку, які за кредитами овернайт залишилися нижче 7%, а банки збільшили обсяги депозитних сертифікатів на 9 млрд грн до 132 млрд грн.

Погляд ICU: Початок місяця традиційно може характеризуватися черговою хвилею конвертації резервних грошей у готівку. Підтримку ліквідності може збільшити НБУ за умови високої пропозиції валюти на міжбанківському ринку. Тому ми не очікуємо значних змін у загальному обсязі ліквідності, який коливатиметься близько 180 млрд грн.

Company: Ukraine

Full company nameUkraine
Country of riskUkraine
Country of registrationUkraine

Share:

Similar news:
minimizeexpand
Cbonds is a global fixed income data platform
  • Cbonds is a global data platform on bond market
  • Coverage: more than 170 countries and 250,000 domestic and international bonds
  • Various ways to get data: descriptive data and bond prices - website, xls add-in, mobile app
  • Analytical functionality: bond market screener, Watchlist, market maps and other tools
×