Contact us (+ 7 (921) 446-25-10)
×
Texting is available for authorized users.
Please register or log in at the website.
×
Your request for online training has been sent. Cbonds managers will be in touch with you shortly. Thank you!

Огляд ICU: Нові рекорди ліквідності банківської системи України

February 10, 2020 | Cbonds

Минулого тижня загальний обсяг ліквідності в банківській системі досягнув чергового рекорду - 246.8 млрд грн. Відбулось це через необхідність викупу надлишкової валюти та збільшення видатків з бюджету. Однак цього тижня ліквідність може зменшитись, якщо для сплати податків буде продаватися не багато валюти.

Упродовж минулого тижня більшість чинників забезпечували позитивний вплив на ліквідність. Стримуючи чергову хвилю укріплення гривні, НБУ активно купував валюту на ринку й додав до ліквідності 7.8 млрд грн, викупивши в чистому вигляді за тиждень $317.5 млн. Також позитивний вплив мали й операції казначейства, додавши до ліквідності ще 4.9 млрд грн, хоча на початку місяця залишки на ЄКР були лише 12.1 млрд грн. Лише конвертація резервних грошей у готівку у сумі 3.1 млрд грн негативно впливала на ліквідність.

Усього за минулий тиждень ліквідність отримала 10.4 млрд грн притоку коштів і за підсумками тижня досягнула 244.8 млрд грн. При цьому в четвер було досягнуто нового історичного максимуму на рівні 246.8 млрд грн.

Погляд ICU: Загальний обсяг ліквідності може скоротитися цього тижня за умови, що для сплати квартальних податків будуть використовуватися наявні гривневі кошти, а обсяг продажу валюти для цих цілей буде мінімальним. Однак, якщо експортери продаватимуть валюту в обсягах, що змусить НБУ вчергове викуповувати надлишок пропозиції, ліквідність поповнюватиметься новими коштами та рекорд ліквідності може бути знову побито.

Company: ICU

Full company nameICU
Country of riskUkraine
IndustryFinancial institutions

Share:

Similar news:
minimizeexpand
Cbonds is a global fixed income data platform
  • Cbonds is a global data platform on bond market
  • Coverage: more than 170 countries and 250,000 domestic and international bonds
  • Various ways to get data: descriptive data and bond prices - website, xls add-in, mobile app
  • Analytical functionality: bond market screener, Watchlist, market maps and other tools
×