Contact us (+ 7 (921) 446-25-10)
×
Texting is available for authorized users.
Please register or log in at the website.
×
Your request for online training has been sent. Cbonds managers will be in touch with you shortly. Thank you!

Огляд ICU: Облігації: Інвестори чекають 7-річні ОВДП

January 27, 2020 | Cbonds

Минулого тижня 3-річні ОВДП не користувались особливим попитом, а загалом попит удвоє скоротився порівняно з дебютним аукціоном цього року. З високою ймовірністю інвестори відклали купівлю ОВДП на цей тиждень, коли буде запропоновано 7-річні облігації.

Пропозиція 3-річних ОВДП минулого тижня отримала попит менший, ніж Міністерство фінансів планувало розмістити (див. огляд аукціону). Загальний обсяг попиту теж скоротився більш ніж удвічі порівняно з аукціоном, що відбувався 14 січня й переважно сконцентрувався на облігаціях з коротким терміном обігу - 6 та 14 місяців. Тож за минулий тиждень нерезиденти збільшили портфель лише на 2.4 млрд грн до 121.8 млрд грн, а їхня частка на ринку зросла до 14.9%.

Однією з причин такого падіння попиту, коли на облігації терміном обігу від трьох років і більше попит скорочується за тиждень майже втричі, може бути відкладення інвестицій до моменту пропозиції 7-річних інструментів. Саме такі облігації, з погашенням у травні 2027 року, буде запропоновано завтра. З високою ймовірністю нерезиденти розглядатимуть їх як основний інструмент завтра та сформують чергову хвилю попиту на ОВДП.

Погляд ICU: Ми очікуємо, що попит перевищить запропонований обсяг облігацій і за 7-річними зокрема, дозволяючи Мінфіну продовжувати знижувати ставки за ОВДП та зафіксувати ставку купону за 7-річним інструментом нижче 10%. Значного зниження ставок може вже не відбуватися, адже потенційне зниження облікової ставки НБУ ринком уже було враховано на попередніх розміщеннях.

Company: ICU

Full company nameICU
Country of riskUkraine
IndustryFinancial institutions

Share:

Similar news:
minimizeexpand
Cbonds is a global fixed income data platform
  • Cbonds is a global data platform on bond market
  • Coverage: more than 170 countries and 250,000 domestic and international bonds
  • Various ways to get data: descriptive data and bond prices - website, xls add-in, mobile app
  • Analytical functionality: bond market screener, Watchlist, market maps and other tools
×